جمعه 26 مرداد 1397 - 05 ذو الحجة 1439
جستجو :
 منوی اصلی
 
تاریخ : چهارشنبه 10 خرداد 1396     |     کد : 77

31 می روز جهانی مبارزه با مصرف دخانیات

31 می (10 خرداد) به روز جهانی مبارزه با دخانیات اختصاص یافته است. در سال 1987 كشورهاي عضو سازمان جهانی بهداشت با تعیين يك روز با عنوان روز جهاني بدون دخانيات؛ توجه همگان را به مضرات و خطرات استفاده از دخانيات جلب نموده و به بررسي راهكارهاي جلوگيري از مرگ و مير ناشي از آن مي پردازند.

معاون بهداشتی وزارت بهداشت در نشست خبری روز جهانی بدون دخانیات: 
معاون بهداشتی وزارت بهداشت با بیان اینکه دخانیات شایع ترین علت مرگ قابل پیشگیری است، گفت: آغاز مصرف دخانيات در دوره نوجوانی عمر فرد را ٢٠ تا ٣٠ سال كاهش می دهد.
به گزارش وبدا، دکتر علی اکبر سیاری، معاون بهداشتی وزارت بهداشت در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی مبارزه با دخانیات برگزار شد، ضمن تاکید بر خطرزا و مرگ آفرین بودن مصرف دخانیات، ادامه مصرف آن در جوامع مخصوصا در نوجوانان زیر 18 سال را حاکی از برزمین ماندن اقدامات سازنده دانست.
وی افزود: درحال حاضر مصرف دخانیات شایع ترین علت مرگ قابل پیشگیری و شایع ترین عامل ابتلا به سرطان ها است. 90 درصد افرادی که به سرطان ریه مبتلا می شوند، دخانیات مصرف می کنند. (برای مشاهده متن کامل کلیک نمایید)


رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت:
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت نیز با بیان اینکه سالانه بیش از 10 هزار میلیارد تومان در کشور برای تهیه دخانیات، هزینه می شود، اعلام کرد: مرگ سالانه 60 هزار نفر و ناتوانی بیش از 10 برابر این تعداد، نتایج مصرف دخانیات است.
به گزارش وبدا، دکتر خسرو صادق نیت، رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت، در نشست خبری که به مناسبت روز جهانی مبارزه با دخانیات برگزار شد، ضمن بیان این مطلب گفت: در 10 سال گذشته مصرف قلیان رشد زیادی داشته است. اما استفاده از تنباکوهای معطر نیز از نگرانی‌های ما است که باید نگاه ویژه‌ای به آن داشت.
وی گفت: روند رو به رشد سیگار در کشور متوقف و کمی کاهش داشته، اما شاهد افزایش مصرف قلیان در بین زنان و نوجوانان هستیم. (برای مشاهده متن کامل خبر کلیک نمایید) 


نوشته شده در   چهارشنبه 10 خرداد 1396  ساعت  09:06   توسط   بابک زارع آبادی   
ویرایش شده در *** ساعت -- توسط
PDF چاپ بازگشت
نظرات شما :